Věda a výzkum

Jižní Morava a Brno musí přitahovat pozornost vysokoškoláků, vědců i investorů. Podpoříme další prohloubení spolupráce vysokých škol s inovačními a vědeckými centry s cílem udržet Brno jako Sillicon Valley střední Evropy. Zatím se to daří, výdaje na výzkum a vývoj v Jihomoravském kraji dosahují 3,8 % hrubého domácího produktu – to je nejvíc ze všech krajů, v investicích dokonce Brno předehnalo i Prahu.

Co se podařilo?

  • Podíleli jsme se na vytvoření Jihomoravského inovačního centra (JIC), které pomohlo akcelerovat již 72 startupů a dnes se stará o 77 firem s celkem 700 zaměstnanci.
  • Prostřednictvím grantového programu SoMoPro se podařilo přilákat 53 špičkových vědců z 23 různých zemí světa spolupracovat s jihomoravskými výzkumnými institucemi na projektech v oblasti technických, lékařských a přírodních věd.
  • Podpořili jsme vznik hojně navštěvovaného vědeckého zábavního parku VIDA centrum za více než 500 milionů korun, ve kterém si přijdou na své dospělí i děti už od dvou let.
  • Podpořili jsme vznik multioborového vědeckého centra CEITEC, které poskytuje špičkové laboratorní zázemí pro vědce působící v Brně.

Naši kandidáti

1
Ing. Roman Celý, DiS
náměstek hejtmana
2
Ing. Stanislav Juránek
náměstek hejtmana
5
6
Mgr. Richard Zemánek
předseda výb. pro reg. rozvoj

Podívejte se na naše další kandidáty


Sdílejte s přáteli

Nahoru