Projekt SINGLETRAIL dostává konečnou podobu, otevřeno bude prvních 28 km tras

18. dubna 2016

Sdílejte s přáteli
Terénní cyklisté se dočkali, v kraji vznikne síť lesních stezek-trailů. Prvních 28 km tras bude otevřeno tento pátek - 22. dubna 2016, a to na třech okruzích severně od Brna (cca 20 km), v blízkosti CHKO Moravský kras. Vstupní místo a zároveň i základna je umístěno v Jedovnicích, na břehu rybníka Olšovce. Zde najdou návštěvníci testovací centrum, kde je umístěna půjčovna a servis kol, infocentrum a občerstvení.
SINGLETRAIL je vybudován speciální metodikou, která umožňuje efektivní a udržitelnou správu sítě stezek. „Tímto nám tu vzniklo zázemí pro širokou cyklistickou veřejnost, do regionu přiláká SINGLETRAIL nové návštěvníky a zviditelní se takto celá oblast a pochopitelně vznikla i nová pracovní místa. Právě proto jsem se snažil projekt od začátku podporovat, JMK na realizaci věnoval investici ve výši 3 milionů korun,“ uvedl Roman Celý, náměstek hejtmana JMK.
Nástupní místa SINGLETRAIL v Moravském krasu budou nejen v Jedovnicích, ale i v Brně – Mariánském údolí. Cykloregion by pak měl vzniknout v prostoru ohraničeném městy a obcemi Brno-Líšeň, Mokrá Horákov, Hostěnice, Olšany, Bukovinka, Račice, Ježkovice, Senetářov, Jedovnice, Křtiny, Rudice, Habrůvka s možností rozšíření až po oblast Blanenska a Boskovicka.
„Samotné budování stezek bylo prováděno podle osvědčených technologií. Stezka se musela také vyspádovat tak, aby voda mohla odtékat a netvořily se kaluže. Nakonec došlo ke zpevnění a udusání stezky, které jsou jednosměrné, tvoří okruhy dle náročnosti a jsou značeny po celé délce trailu,“ uzavřel náměstek Celý.

Zdroj: KDU-ČSL

18. dubna 2016

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru