NECHCI STÁRNOUT V KOLONÁCH, AVIZUJE POSLANEC KLAŠKA (KDU-ČSL)

25. dubna 2016

Sdílejte s přáteli

Čím blíž městu, tím houšť. Kolony aut jsou novou, nevítanou image Brna. Chce to zásah „dopravního stylisty“, který nedopustí stav loňského podzimu, kdy by se řidič do centra dostal jedině dronem. Díky koordinaci oprav, kterou vyvolal jihomoravský poslanec Jaroslav Klaška (KDU-ČSL), se kolony zminimalizují.

 

Situaci kriticky hodnotí místopředseda podvýboru pro dopravu Poslanecké sněmovny Ing. arch. Jaroslav Klaška: „Nechci stárnout v kolonách. Je mnohem víc zábavnějších věcí, než dvě tři hodiny řadit jedničku. Aby se neopakovaly nebo byly minimalizovány loňské dopravní zácpy, několikrát jsem svolal koordinační poradu všech důležitých dopravních institucí. Slíbili opravy dálnic, silnic a železnic sladit.“

Letos by se i díky tomu neměly opakovat dopravní zácpy v takovém měřítku. Dálnice soutěží investor v kombinaci ceny a doby opravy, na stavbách má stavební dozory. Při opravách bude mít nadále přednost dálnice D1, která bude opravována rychleji. Opravy jsou organizovány tak, že by nemělo docházet na opravovaných úsecích u Brna ve Slatině, ani na Vyškovsku k zácpám. Jinou kapitolou jsou dopravní nehody.

V Brně se opravuje ulice Olomoucká, která je uzavřena od viaduktu u „prvního Brna“ po Svitavu a bude se opravovat ulice Poříčí. Zde se bude jezdit ve dvou pruzích v  obou směrech, takže k zácpám by docházet nemělo.

Trpělivost, kávu do auta a možná i autopohádky řidiči využijí při průjezdu Lipůvkou na Kuřimsku. Opravovaný úsek tady bude průjezdný vždy pouze v jednom směru a druhý bude veden objížďkou,“ upozorňuje náruživý řidič a poslanec Klaška.Tady apeluji na média aby o opravách a možných komplikacích včas a opakovaně informovala. Stačí drobná zmínka a silnice mohou být volnější. Řidiči najdou aktuální informace na www.dopravniinfo.cz“, upřesňuje poslanec.

Výsledkem koordinačních schůzek je také přílib, že krajské silnice, přilehlé k dálnici, budou opravovány pouze když bude dálnice průjezdná.

25. dubna 2016

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru