Klíč k rozvoji venkova? Lepší silnice

27. dubna 2016

Sdílejte s přáteli

V rámci svých poslaneckých dnů navštívil poslanec Klaška město Olešnice. Jako každé jiné poslední pondělí v měsíci navštívil okres Blansko. Společně s krajskou zastupitelkou, místostarostou Boskovic a kandidátkou do Senátu Jaromírou Vítkovou navštěvují firmy, různé organizace a setkávají se s lidmi. Na radnici diskutovali s místostarostou Pavlem Adamcem a tajemnicí Šafaříkovou zejména o opravách krajských silnic a vysněné R43. Dobré silnice jsou naprosto klíčové pro občany, aby se rychle a bezpečně dostali do práce. Je důležité mít silnice v dobrém stavu i z hlediska plynulosti dopravy. A aby se neničila vozidla na silnicích v havarijním stavu. V tomto směru přinesl v minulém roce výrazné zlepšení program na opravu krajských komunikací.

"Usiluji o to, aby se letos v opravách pokračovalo a řidičům se lépe cestovalo. Současně dohlížím na koordinaci oprav, abych zabránil kalamitnímu stavu, který byl skrze nekoordinované opravy na našich silnicích v minulém roce", říká místopředseda podvýboru pro dopravu JaroslavKlaška.

Co občany nejenom v Olešnici, ale v celém regionu Blanenska a Východních Čech trápí, je absence páteřní silnice R43. Její výstavba by značně zvýšila kvalitu života nejenom v Olešnici, ale vůbec v celém regionu. "Rychlostní silnici R43 potřebují občané i firmy. Její absence brzdí rozvoj regionu. Proto dlouhodobě bojuji za urychlení její výstavby", uvádí místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková. Navštívili známou Mlékárnu Olešnice. Krom známých tvarohů a másla vyrábí také kořeněné sýry. Zpracovává 125 tisíc litrů mléka denně. To sváží ze širokého okolí. „Pro nás je stav a kvalita silnic naprosto zásadní. Mléko musíme svést a výrobky rozvést“, popisuje prokurista firmy Ing. Václav Mirvald. Klaška s Vítkovou se podívali do Agroservis Sedláček, který obchoduje se zemědělskou technikou. Mj. u něj kupoval kombajn i současný ministr zemědělství Marian Jurečka. Dále se podívali na bioplynovou stanici. Navštívili klienty v domě chráněného bydlení. Program zakončili otevřenou besedou s občany.

"Vlastně o pár kilometrů dále, když jsem se táhl po silnici I/43 za kamiónem a znovu zažil, nakolik by pomohlo, kdyby se mohlo na cestě ze severu do Brna jednoduše, plynule a bezpečně předjet pomaleji jedoucí vozidlo", uzavírá poslanec Klaška.

Zdroj: KDU-ČSL

27. dubna 2016

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru