Sport a volnočasové aktivity dětí a mládeže

Drtivá většina českých dětí má podle mezinárodní studie HBSC nedostatek pohybu, většinu volného času tráví u počítače nebo televize, a to šest a více hodin denně. Pokud jde o srovnání se zahraničím, pak i zde zaujímají naše děti přední příčky v pití alkoholu, kouření cigaret a marihuany. Nedostatkem pohybové aktivity nyní trpí zhruba 80 procent českých dětí, kvůli tomu se zvyšuje jejich nadváha a přibývá obézních osob. Výskyt obezity u patnáctiletých českých chlapců se za posledních patnáct let dokonce více než zdvojnásobil.

Co s tím uděláme?

  • I nadále budeme podporovat sportovní a volnočasové aktivity mládeže.
  • Budeme podporovat činnost cvičitelů, trenérů a dobrovolníků, kteří pracují s dětmi a mládeží, např. i skautů nebo farností a dobrovolných hasičů, kteří se v mnoha obcích starají nejen o sportovní a volnočasové aktivity, ale i kulturu.
  • Ne každý je talentovaný ke sportu, mnozí mají talent výtvarný či hudební a tyto děti chceme podporovat udržením činnosti zájmových kroužků a podporou činnosti ZUŠ.
  • Podpora táborů pro děti (se zvýhodněním dětí ze sociálně slabšího prostředí).
  • Budeme i nadále přispívat na budování nových a rekonstrukci stávajících hřišť a sportovišť.
  • Pozornost si zaslouží zejména aktivity, které budou umožňovat zapojení celé rodiny a povedou tak k zdravému životnímu stylu.

Naši kandidáti

1
Ing. Roman Celý, DiS
náměstek hejtmana
2
Ing. Stanislav Juránek
náměstek hejtmana
5
6
Mgr. Richard Zemánek
předseda výb. pro reg. rozvoj

Podívejte se na naše další kandidáty


Sdílejte s přáteli

Nahoru