Prohlášení ke kauze tzv. neexistující tiskové mluvčí hejtmana Michala Haška

9. srpna 2016

Sdílejte s přáteli
Dnes dopoledne proběhlo koaliční jednání s hejtmanem Haškem ke kauze tzv. neexistující tiskové mluvčí. Po projednání předkládá vedení jihomoravské KDU-ČSL tato stanoviska:
 
1. Předsednictvo KDU-ČSL JmK bere na vědomí stanovisko PKVV ČSSD JmK a Michala Haška ke kauze údajné tiskové mluvčí Lucie Proutníkové alias Jany Mrencové. Důvěryhodné vysvětlení celého případu veřejnosti je na Michalu Haškovi a jihomoravské ČSSD.
 
2. Vyjádření koaličního partnera ke smlouvám uzavřeným mezi Jihomoravským krajem a agenturou Marketingové centrum Profil, na základě kterých došlo k čerpání veřejných prostředků, však doposud nepřineslo uspokojivé odpovědi na otázky související s plněním, fakturací, účelností a přínosem pro Jihomoravský kraj.
Předsednictvo KDU-ČSL JmK se prostřednictvím klubu zastupitelů obrací na ředitelku Krajského úřadu JmK s požadavkem na poskytnutí podrobné analýzy smluvním vztahů uzavřených mezi Jihomoravským krajem a agenturou Marketingové centrum Profil. S ohledem na skutečnost, že Jihomoravský kraj má k dispozici standardní kontrolní mechanismy, požadujeme, aby se záležitostí zabýval i Kontrolní výbor zastupitelstva JmK.
 
O svém postoji jsme informovali koaličního partnera. Věříme, že tyto kroky přispějí k objasnění celého případu, zvýší transparentnost a posílí důvěryhodnost Jihomoravského kraje.

9. srpna 2016

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru