Musíme začít účinně koordinovat opravy silnic a železnic pro lepší plynulost a bezpečnost dopravy

23. listopadu 2015

Sdílejte s přáteli

Letošní rok byl na našich silnicích velmi náročný. Do oprav silnic a železnic se investovaly rekordní částky. Jenom v Jihomoravském kraji se na silnicích a železnicích proinvestovalo cca deset miliard korun. To s sebou nese řadu komplikací, jako jsou uzávěrky, objížďky, odkloněná doprava. Nedostatečnou koordinací tak vznikalo mnohem více komplikací, než by bylo nutné.

"Kdybychom práce na silnicích a železnicích důkladně koordinovali, nemuseli by se cestující potýkat s tolika problémy," říká poslanec a místopředseda podvýboru pro dopravu Jaroslav Klaška. Protože komplikací bylo letos už příliš mnoho a na mnoha místech doprava kolabovala, svolal Klaška k pracovnímu setkání zástupce státních organizací zapojených do oprav silnic a železnic.

"Od setkání očekávám tři výstupy. Zaprvé setkání zástupců u jednoho stolu. Zadruhé poučení z chyb z letošního roku. Zatřetí opatření pro snížení zbytečných dopravních komplikací," popisuje Klaška svoje očekávání.

Jednu z mnoha konkrétních chyb uvádí plukovník Leoš Tržil, ředitel jihomoravské policie. "Není možné opravovat dálnici u Kývalky, když se zavře silnice II/602." Jedním z výstupů pracovního setkání proto byl příslib lepší komunikace a koordinace ze strany Ředitelství silnic a dálnic a Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje.

Dopravní komplikace jsou velmi drahou záležitostí. Způsobují vysoké ekonomické i časové náklady. A co je nejsmutnější, tak způsobují zbytečné nehody, zranění a dokonce úmrtí.

"Silnice musíme opravovat a dlouhodobě proto bojuji o peníze pro silnice. Ale u oprav Ale u opravy musíme už při jejich plánování myslet na objízdné trasy a dodržovat harmonogramy, zkrátka dělat je chytře. Měly by přinášet co nejméně zbytečných komplikací a jednoznačný přínos", uzavírá místopředseda podvýboru pro dopravu Klaška.

23. listopadu 2015

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru