Každá senátorka se rozhodla jinak

18. října 2016

Sdílejte s přáteli

Nově zvolená senátorka v blanenském volebním obvodu Jaromíra Vítková (KDU-ČSL) se vzdá postu místostarostky Boskovic, aby nekumulovala dvě funkce. Řekla to v pondělí novinářům v Brně. Její stranická kolegyně a rovněž nově zvolená senátorka, starostka Ratíškovic Anna Hubáčková naopak na radnici prozatím zůstane.

Vítková již před volbami oznámila svůj odchod z radnice v případě úspěchu. Nyní doplnila, že na boskovické radnici v rámci koalice intenzivně jednají o jejím nástupci. „Bude rozhodně z KDUČSL,“ zdůraznila s tím, že jde o zkušenou osobnost v komunální politice a jedenáctitisícové město nebude po jejím odchodu do Prahy nijak škodné.

Starostka Ratíškovic na Hodonínsku Hubáčková se netajila již před volbami tím, že v případě volebního úspěchu zkusí vykonávat obě funkce souběžně. Odůvodnila to zkušenostmi z minulého volebního období, kdy starosta byl současně poslancem. Pokud by souběh funkcí z jakéhokoli důvodu nezvládala, má Hubáčková připraveny další varianty, mezi nimi i odchod z funkce starostky.

Vítková porazila v druhém kole senátních voleb nestraníka za ODS Jana Machače, primáře gynekologické kliniky Nemocnice Boskovice, Hubáčková zbavila senátorského křesla Zdeňka Škromacha (ČSSD).

Zdroj: Právo | 18.10.2016 | Rubrika: Jižní Morava - Vysočina | Strana: 10 | Autor: Jan Trojan | Téma: Jihomoravský kraj

18. října 2016

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru