Bezpečný a soběstačný kraj

Celkem v našem kraji žije 1 169 000 lidí. Chceme, aby se tu každý cítil bezpečně a měl pocit soběstačnosti a užitečnosti. K tomu vedou jasné kroky. Nelze se populisticky upínat jen k řešení imigrační krize - kraj je potřeba vnímat jako celek a občanům dát konkrétní záruky, že jejich domovy a způsob života nejsou v ohrožení. Nemůžeme podléhat iluzi bezpečného světa, naším úkolem je posilovat bezpečnost měst a obcí a nesedět s rukama v klíně. Je nutné uvažovat o opatřeních, která ještě vylepší "dobrý pocit" z toho, že se snad nemůže nic stát.

Co s tím uděláme?

  • Budeme pokračovat v podpoře vývoje mobilní aplikace, která by uživatele v případě nebezpečí přesně lokalizovala, díky vyslanému signálu GPS.
  • Do škol v kraji budeme prosazovat zavedení systémů, které přispějí k větší ochraně našich dětí.
  • Podpoříme zvýšení počtů policistů, strážníků a také další rozvoj zavádění kamerových systémů pro větší bezpečnost na ulicích.
  • Budeme pokračovat v kvalitním vybavování profesionálních i dobrovolných hasičů.
  • Prosadíme jasná opatření, vedoucí k energetické soběstačnosti každé jihomoravské domácnosti: vodovody, kanalizaci, pomoc s projekty dotačními tituly – EU, Norské fondy, osvětlení, dopravní retardéry, bezpečné chodníky, atd.
  • Zastavíme činnost heren v JMK, a to ve spolupráci s městy a obcemi.

Naši kandidáti

1
Ing. Roman Celý, DiS
náměstek hejtmana
2
Ing. Stanislav Juránek
náměstek hejtmana
5
6
Mgr. Richard Zemánek
předseda výb. pro reg. rozvoj

Podívejte se na naše další kandidáty


Sdílejte s přáteli

Nahoru