Lidovce do kraje povede úspěšný starosta Velatic Jan Grolich

21. ledna 2020

Sdílejte s přáteli

Lidovci zvolili do čela kandidátky pro krajské volby úspěšného starostu Jana Grolicha. Sestavili silnou kandidátku z osobností ze všech regionů a plánují v krajské politice klást větší důraz na životní prostředí, podporu venkova a zároveň na větší modernizaci kraje.

Lidovce do kraje povede úspěšný starosta Velatic Jan Grolich

 

V pátek 11. října si jihomoravští lidovci zvolili v Brně čelo kandidátky do krajských voleb v příštím roce.  Lídrem se stal 35 letý starosta Velatic Jan Grolich.

Jan Grolich je velmi zkušený komunální politik, třetí volební období je starostou a před časem převzal i vedení lidoveckého klubu zastupitelů Jihomoravského kraje. Současně je z něj ale cítit energie a čerstvý vítr, který lidovci potřebují. Právem získal velkou podporu delegátů konference,“ uvedl předseda KDU-ČSL na jižní Moravě Roman Celý.

Grolich je starostou Velatic již od roku 2010. Letos obec získala ocenění v soutěží Vesnice roku za moderní a přitom citlivou péči o zeleň a životní prostředí, ale také nově udělovanou Inovativní obec roku. Lidovci by podle lídra kandidátky měli mířit v krajských volbách na vítězství a připomíná, že příští rok to bude dvacet let od chvíle, kdy Jihomoravský kraj vznikl: „Lidovci byli u toho, když se v kraji zavedl nejlepší integrovaný dopravní systém v celé republice, zavedlo se víceleté financování sociálních služeb a spustili se i další projekty, které dnes vnímáme jako samozřejmé. V posledních letech se mi zdá, že kraj jede už jen ze setrvačnosti. Je potřeba znovu zabrat a začít opět řešit zásadní problémy lidí.

Konkrétně se chce zaměřit na oblast životního prostředí, modernizaci kraje a podporu venkova: „Kdo jiný by se měl starat o kraji nu než kraj. V této oblasti nás čeká spousta výzev a kraj by měl být iniciátor strategických projektů pro krajinu. Také si kraj zaslouží i jiná ocenění než jen kraj s nejhorším webem. Kraj musí mnohem lépe reagovat na tempo doby a otevřít se občanům. Kraj také nesmí zapomínat na regiony a obce, které jsou pokladem a nositelem jihomoravských tradic.“ shrnuje Jan Grolich.

Veškerá naše témata jsou opřena jsou opřená o zkušené kandidáty. V rámci životního prostředí vnímáme jako velkou posilu Annu Hubáčkovou. Inovace přináší mladí lidé, vedle Jana Grolicha jsou to Jan Zámečník a Jiří Horák a velké zkušenosti z regionů mají všichni kandidáti zejména Vojtěch Pospíšil a Marie Kousalová, kteří jsou předsedy svých mikroregionů.“ dodává Roman Celý.

Lidovci chtějí využít kontaktní kampaň v terénu a chtějí zapojit masivní členskou základnu. „Jestli se můžeme na něco spolehnout, tak jsou to právě naši členové, kteří jsou v téměř každé jihomoravské obci. I díky nim věřím, že příští rok lidovci zvítězí,“ uzavírá Grolich.

 

První dvacítka kandidátky KDU-ČSL do krajských voleb v Jihomoravském kraji v roce 2020:

1. Mgr. Jan Grolich, Velatice, starosta, 35 let, KDU-ČSL

Je krajským zastupitelem a od roku 2018 předsedou klubu zastupitelů. Starostou Velatic je od roku 2010. V letošním roce získal v soutěži Vesnice roku ocenění Zelená stuha Jihomoravského kraje za životní prostředí a celostátní cenu Inovativní obec roku.

2. Ing. Roman Celý, Vyškov, místostarosta, 45 let, KDU-ČSL

krajský zastupitel a krajský předseda KDU-ČSL, v letech 2012-2016 působil jako náměstek hejtmana. Mezi lety 2017 a 2018 působil jako ředitel Charity Vyškov. V roce 2018 se stal místostarostou Vyškova. 

3. Mgr. Vojtěch Pospíšil, Josefov, starosta, 43 let, KDU-ČSL

Mezi lety 2006-2010 působil jako místostarosta obce, starostou je od roku 2010. Komunální volby vyhrává se ziskem 100% hlasů voličů. Předsedá Dobrovolnému svazku obcí Podluží. Letošního roku se stal okresním předsedou KDU-ČSL Hodonín.

4. Ing. Jan Zámečník, Brno, finanční ředitel, 34 let, KDU-ČSL

Do zastupitelstva kraje byl zvolen v roce 2016, působí v něm jako člen kontrolního výboru. V letech 2010-2018 byl zastupitelem v Brně-Bystrci.

5. Ing. Jiří Němec, Přeskače, 48 let, soukromý zemědělec, KDU-ČSL

Členem Rady Jihomoravského kraje a krajským zastupitelem je od roku 2012, zasedá v kontrolním výboru. Zároveň je také místostarostou obce, poprvé jím byl zvolen v roce 2006. Je předsedou okresní organizace KDU-ČSL ve Znojmě.

6. PhDr. Jiří Horák, Ph.D, 35 let, starosta, KDU-ČSL

Posílil řady krajského zastupitelstva v roce 2016, stejně jako výbor pro meziregionální vztahy. Od roku 2017 působí jako starosta Bučovic, kde předtím zastával post místostarosty.

7. Ing. Bc. Anna Hubáčková, 62 let, senátorka, BEZPP

Známá “vypouštěčka bazénků” nejmenovaným sociálnědemokratickým politickým matadorům. Senátorkou za obvod Hodonín se stala v roce 2016, mezi lety 2014 - 2018 byla starostkou Ratíškovic.

8. Mgr. Richard Zemánek, 51 let, místostarosta, KDU-ČSL

Dlouholetý krajský zastupitel, poprvé se jím stal již v roce 2008. Aktuálně působí ve výboru pro národnostní menšiny. Současně je také místostarostou Břeclavi a předsedá okresní organizaci KDU-ČSL v Břeclavi.

9. Marie Kousalová, 59 let, starostka, Sivice, KDU-ČSL

Od roku 2016 je zastupitelskou kraje, v jehož rámci působí ve finančním výboru. Starostkou obce Sivice je úctyhodných 21 let, pod jejím vedením obec získala titul Vesnice roku Jihomoravského kraje.

10. Ing. František Hasoň, 48 let, místostarosta, Blansko, KDU-ČSL

Roli zastupitele města Blanska vystřídal v roce 2018 za službu městu v pozici místostarosty. V předcházejících letech působil jako ředitel firmy VTL Blansko.

 

11. Mgr. Zdeněk Juránek, 38 let, místostarosta, Moravský Krumov, KDU-ČSL

12. Ing. Josef Uhlík, 56 let, starosta, Ratíškovice, KDU-ČSL

13. Ing. Miroslav Zborovský, 39 let, starosta, Těšany, KDU-ČSL

14. Jan Šmídek, 39 let, ředitel IKDP, Brno, KDU-ČSL

15. Mgr. Jiří Mihola, Ph.D., 47 let, poslanec, Brno, KDU-ČSL

16. Mgr. Jan Šenkýř, Ph.D., 32 let, starosta, Blučina, BEZPP

17. Mgr. Dagmar Hamalová, 50 let, manažerka vztahů s veřejností, Boskovice, KDU-ČSL

18. Mgr. Miroslav Prchal, DiS, 39 let, ředitel Girasole, místostarosta, Němčičky, KDU-ČSL

19. MUDr. Pavel Jajtner, MBA, 46 let, lékař, zastupitel města, Znojmo, BEZPP

20. Mgr. František Boček, 54 let, Letovice, živnostník, nemocniční kaplan, KDU-ČSL

 

21. ledna 2020

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru