27 milionů navíc na opravy silnic díky lidovcům

21. ledna 2020

Sdílejte s přáteli

Při schvalování rozpočtu na rok 2020 lidovci navrhli navýšit výdaje na opravy silnic o 27 milionů korun. Překvapivá změna rozpočtu bez problémů prošla.

Na prosincovém zastupitelstvu se schvaloval poslední rozpočet před krajskými volbami. „Od začátku se nám nelíbilo výrazné seškrtání výdajů na opravy silnic, nehodových míst a dalších výdajů na dopravní infrastruktuře,“ uvedla Marie Kousalové, členka finančního výboru za KDU-ČSL, podle které slib přesunu rozpočtových přebytků nestačil.

Podfinancovanou údržbu infrastruktury se proto pokusil alespoň částečně napravit předseda klubu zastupitelů KDU-ČSL Jan Grolich. Částku 27 milionů určených na tzv. rozlétání brněnského letiště navrhl přesunout na opravy silnic a úpravu nehodových míst. „Na rozlétání již teď máme našetřeno přibližně 30 milionů a není proto nutné do rozpočtu schovávat další tak vysokou rezervu,“ okomentoval Grolich.

Lidovecký návrh pak překvapivě hladce prošel celým zastupitelstvem, ačkoli za stávajícího vedení kraje se změny rozpočtu prosadit nikdy nepodařilo.

Jsem opravdu rád, protože krajské silnice potřebují každou korunu a 27 milionů je pro lidi dobrá zpráva,“ uzavřel Grolich.

21. ledna 2020

Sdílejte s přáteli

Přečtěte si také

Nahoru